Aktualności 2015 - Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego w Błoniu

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności 2015

Aktualności


Spotkanie Wigilijne w Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego
Powiatu Warszawskiego Zachodniego


Spotkanie opłatkowe, które odbyło się 16 grudnia 2015r. w siedzibie Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Dyrektor powitał pracowników Ratownictwa Medycznego w Powiecie Warszawskim Zachodnim, przedstawicieli władz samorządowych, którzy uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym  Pana Jana Żychlińskiego Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego,   Panią Jolantę Stępniak Członka Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego, dr Stanisława Milej Misztal Członka Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego, ks. prałata Tadeusza Jaworskiego, który swoją modlitwą wprowadził wszystkich zgromadzonych w Wigilijny nastrój,  Panów Komendantów Policji i Straży Pożarnej . Spotkanie opłatkowe rozpoczął Dyrektor Stacji dziękując wszystkim współpracownikom za mijający rok ciężkiej pracy oraz życzył spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2016 roku. Na zakończenie spotkania wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem składając sobie świąteczne i noworoczne życzenia.

Galeria zdjęć >>>Pluszaki z Przedszkola nr 389 z Warszawy trafiły do Ambulansów
SP ZOZ Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego
Zachodniego


    Dnia 25 listopada 2015 roku ponad 200 pluszowych misiów trafiło do Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia.
Dzięki akcji zorganizowanej przez Przedszkole nr 389 w Warszawie pluszaki trafią
do ambulansów i będą przekazywane Naszym małym pacjentom przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Działania te mają ogromy wymiar psychologiczny, gdyż zapewniają dziecku poczucie bezpieczeństwa. Miś ratownik to doskonały pocieszyciel, do którego można
się przytulić w trudnych chwilach. To narzędzie, dzięki któremu lekarze, pielęgniarki
czy ratownicy medyczni mogą odwrócić uwagę dziecka od wykonywanych czynności medycznych.
Pragniemy serdecznie podziękować za okazałą pomoc dzieciom, nauczycielom oraz Dyrekcji Przedszkola nr 389 z Warszawy.

Galeria zdjęć >>>

Obchody Dnia Ratownictwa Medycznego
Warszawa 2015

W dniu 13 października 2015 roku odbyły się uroczyste obchody Ogólnopolskiego Dnia Ratownictwa Medycznego. Obchody organizowane były przez WSPRiTS „Meditrans” SP ZOZ
w Warszawie oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem  Księdza  Kardynała  Kazimierza  Nycza  Arcybiskupa  Metropolity  Warszawskiego w Kościele Św. Anny   w Warszawie.   Następnie odbył się przemarsz pocztów sztandarowych i gości z kościoła do Muzeum Kolekcji Jana Pawła II, gdzie wręczono odznaczenia i medale.
Wśród odznaczonych była Pani Janina Ksit, która otrzymała od Prezydenta RP Andrzeja Dudy Złoty Medal za wieloletnią służbę.

Galeria zdjęć >>>


Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym Łódź 2015

W dniach 24-27 września 2015 roku odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. W zawodach udział wzięły 44 Zespoły Ratownictwa Medycznego z całego kraju.Każdy  z nich miał możliwość sprawdzenia się w siedmiu zadaniachprzypominających sytuacje zagrożenia   z jakimi ratownicy spotykają się w codziennej pracy. Wszystkie konkurencje rozegrane zostały na terenie miasta Łodzi.Celem zadań była weryfikacja umiejętności zawodowych służb ratunkowych.
Nasz zespół również uczestniczył w Otwartych Mistrzostwach Polski zajmując 26 miejsce.

Galeria zdjęć >>>


Lato z SP ZOZ  Powiatową Stacją Ratownictwa Medycznego

W dniu 03 lipca 2015 roku SP ZOZ Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego gościła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Błoniu. W spotkaniu wzięło ponad 90 uczni. Podczas wizytacji przeprowadzono pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz zasad jak prawidłowo wzywać pomoc medyczną. Ponadto dzieci mogły zobaczyć jak jest wyposażona karetka pogotowia.

Galeria zdjęć >>>Powiatowy Dzień Dziecka


W dniu 01 czerwca 2015 roku na terenie Komendy Policji w Starych Babicach odbył się Powiatowy Dzień Dziecka „Bezpieczny Uśmiech” organizowany przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Powiatowe Służby. Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego po raz drugi uczestniczyła w tym święcie. Przeprowadziliśmy szkolenia dla najmłodszych z zakresu pierwszej pomocy oraz sposobu powiadamiania służb. Ponadto zaprezentowaliśmy sprzęt medyczny, który znajduje się na wyposażeniu Ambulansu.

Galeria zdjęć >>>


Rallye Rejviz 2015

W dniach 27-31 maja Zespół Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego w Błoniu w składzie: Łukasz Wasik, Jakub Pawlak, Jakub Fąderski wzięli udział w Międzynarodowych Zawodach Rallye Rejviz 2015 w Republice Czeskiej.
Do wykonania mieli 11 zadań , które musieli wykonać w ciągu 24 godzin ( jednego pełnego dyżuru) ocenie podlegała: wiedza medyczna, prawidłowe zbadanie pacjenta, zaopatrzenie obrażeń zagrażających życiu, prawidłowy transport oraz  umiejętność pracy w zespole.
Nasz zespół  zajął  znakomite 4 miejsce w kategorii INT competition RR 2015 (PHYS, PARA). Na podium znalazła się Canada, USA i Wielka Brytania. Zawody organizowane przez Czechy to najstarsza tego typu impreza w Europie i jedyna na świecie. W tym roku wzięło w nich udział ponad 100 drużyn z całego świata.

Galeria zdjęć >>>
Powiatowe Ćwiczenia „SMOK V”


W dniach 20-21 maja 2015 roku w Powiecie Warszawskim Zachodnim odbyły się ćwiczenia pozoracyjne. Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego przygotowała ćwiczenie o charakterze masowym pt: „Latawiec”. Ćwiczenie pt.: „Latawiec” przedstawiało awaryjne lądowanie statku powietrznego na pokładzie, którego znajdowało się 30 pasażerów. Głównym założeniem ćwiczenia było sprawdzenie oraz poprawa funkcjonowania wyodrębnionych jednostek, uczestniczących w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia. Dzięki wspólnym ćwiczeniom wszystkich służb wpływamy na realną poprawę realizowanych działań ratowniczych na terenie PWZ.

Galeria zdjęć >>>Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym Racibórz 2015

     W dniach 13-15 maja 2015 roku w Powiecie Raciborskim odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w  Ratownictwie  Medycznym.   Zespół  Ratownictwa  Medycznego   z   Naszego   Powiatu   uzyskał w klasyfikacji końcowej   5 miejsce  oraz  zakwalifikował  się  na  Mistrzostwa Polski  organizowane w Łodzi. W zmaganiach wzięło udział 18 załóg z całej Polski.
Zmagania ratowników medycznych rozpoczęły się od konkurencji  nocnej
zdarzenie masowe. Następnego dnia odbyły się trzy konkurencje sprawdzające wiedzę i umiejętności ZRM. Wszelkie symulacje, ćwiczenia jak również wymiana doświadczeń z zakresu ratownictwa medycznego podczas Mistrzostw podnoszą umiejętności ratowników medycznych a co za tym idzie przyczyniają się do skuteczniejszego reagowania w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego.

Galeria zdjęć >>>


10 lecie Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego

W dniu 27 marca 2015 roku odbyła się uroczystość z okazji 10-lecia Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, Jan Żychliński Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Jerzy Wójcik Przewodniczący Rady Powiatu, Członkowie Zarządu Powiatu, Burmistrzowie i Wójtowie z Gmin Powiatu Warszawskiego – Zachodniego oraz Pan Michał Borkowski Dyrektor Wydziału Zdrowia w Urzędzie Wojewódzkim, Pan Artur Kamecki Dyrektor WSPRiTS „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Piotr Kosyl omówił działalność firmy od jej powstania, po czym podziękował wszystkim zgromadzonym za wkład jaki wnieśli w tworzenie i rozwój Naszej Jednostki. Na koniec złożył życzenia z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych. Następnie Starosta Powiatu podziękował wszystkim pracownikom za wzorowe funkcjonowanie jednostki oraz pełną gotowość w niesieniu pomocy i ratowaniu życia mieszkańcom Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Galeria zdjęć >>>


X Jubileuszowa Edycja Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw
w Ratownictwie Medycznym - Bielsko - Biała 2015  


W  dniach 27-30 stycznia 2015 r. w Bielsko – Białej odbywały się X Mistrzostwa Ratownictwa Medycznego. Załoga Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego w klasyfikacji generalnej zawodów zajęła 15 miejsce. Na Międzynarodowych Mistrzostwach w Bielsku Białej zjechały się zespoły z całej Polski oraz Europy tj.: zespoły z  Litwy, Ukrainy i Niemiec. Organizator przygotował aż 5 konkurencji plus dwa zadania edukacyjne. Wszystkie zadania były oparte na realnie zaistniałych wydarzeniach, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat.  Jedno z zadań odbywało się w Kopalni Czechowice-Dziedzice. Wezwanie związane   było   z    zatruciem   metanem   górników.   Ciekawostką  tego zadania był fakt współpracy   z   elitarną Służbą   Ratownictwa Górniczego   oraz miejsce rozgrywanej  rywalizacji tzn. w samym sercu działającej kopalni wydobywczej. Kolejnym ciekawym zadaniem była rekonstrukcja wypadku dwóch autobusów, które spadły do przełęczy Wilczy Jar w 1979 r. Wszystkie konkurencje odbywały się na terenie  Powiatu Bielsko - Białej . W zawodach brało udział 53 załóg.


Ferie razem z Powiatową Stacją Ratownictwa Medycznego
Powiatu Warszawskiego Zachodniego


Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w okresie ferii zorganizowała po raz drugi pokazy lekcji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół z Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Wzięło w nich udział ponad 100  dzieci. Podczas spotkania uczestnicy mogli poznać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz sprawdzić swoje umiejętności ćwicząc na fantomie. Pokazano i zaprezentowano sprzęt medyczny, który jest na wyposażeniu ambulansu.

Galeria zdjęć >>>
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego