Aktualności 2018 - Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego w Błoniu

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności 2018

Aktualności


Spotkanie opłatkowe

       Dnia 13 grudnia 2018 roku odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe pracowników Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu. W spotkaniu wigilijnym   uczestniczyły   władze   Samorządu   Powiatu   oraz   członkowie  Zarządu  Powiatu,  Burmistrzowie   i Wójtowie gmin z terenu powiatu warszawskiego zachodniego.   
       Na początku Dyrektor Stacji przywitał wszystkich zgromadzonych w imieniu organizatorów i złożył życzenia z  okazji  zbliżających się Świąt Bożego  Narodzenia. Ksiądz Prałat Tadeusz Jaworski  odmówił  modlitwę i  poświęcił wigilijne potrawy. Uczestnicy   spotkania   zaśpiewali wspólnie kolędę i  podzielili   się  opłatkiem.


Galeria zdjęć >>>


Wizyta w przedszkolu

      W dniu 28.11.2017 Ratownicy Medyczni Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Błoniu gościli w przedszkolu Ciuchcia Puch Puch Targówek. Na spotkaniu dzieci zostały zapoznane z udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanemu w sytuacji zagrożenia życia.  Został również  zaprezentowany   pokaz   sprzętu specjalistycznego    do  ratowania    życia  oraz   ambulans   wraz     z wyposażeniem.

Galeria zdjęć >>>


Dzień
Ratownictwa Medycznego

Wizyta Biskupa

      Dnia 08.10.2018r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu odbyło się spotkanie pracowników SPZOZ Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego oraz pracowników Komendy Powiatowej  Państwowe Straży Pożarnej z biskupem Piotrem Jareckim.
Spotkanie miało charakter duchowny. Biskup przywitał wszystkich pracowników i podziękował za zaangażowanie, profesjonalizm oraz pomoc człowiekowi w nagłych przypadkach życiowych. Następnie wygłosił przemówienie. „Chrześcijaństwo nie jest wiarą i religią w teorii. Nie jest po to, żeby o niej myśleć, rozważać, dywagować, tylko żeby ją zamieniać na praktykę życia”- nawiązywał do pracy wykonywanej przez służby ratowniczo
- gaśnicze i służby medyczne. Na koniec wszyscy wspólnie odmówili modlitwę, a biskup Jarecki pobłogosławił zgromadzonych.

Galeria zdjęć >>>Bezpieczne Wakacje!

        W dniu 31 lipca 2018 roku w Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego oraz przy udziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu i Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego odbyła się po raz kolejny akcji „Bezpieczne wakacje” dla uczniów szkół z Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
       Podczas spotkania zapoznano wszystkich uczestników z pracą strażaka oraz ratownika medycznego. zaprezentowano pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz zasad jak prawidłowo wzywać pomoc medyczną. Ponadto dzieci mogły zobaczyć jak jest wyposażona karetka pogotowia oraz wozy bojowe straży pożarnej.

Galeria zdjęć >>>


Zawody Rzeszów 19 - 21 czerwca 2018 r.

       W dniach 19-21 czerwca 2018 r. zespół w składzie Daniel Olszak, Paweł Szeląg i Bartosz Wszelaki wzięli udział w Podkarpackich Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym.
 
      Organizator przygotował  5 konkurencji: 4 typowo medyczne i 1 sprawnościową. Pierwsze zadanie polegało na udzieleniu pomocy głuchoniemej kobiecie oraz jej świeżo narodzonemu dziecku. Kolejne zadanie to pomoc uwięzionemu w windzie mężczyźnie u którego doszło do ataku astmy.  Trzecia konkurencja to pechowy spadochroniarz, który przyziemił ze znaczną prędkością i doznał wielu urazów. Czwarte, bardzo ciekawe zadanie to strzelanina w szkole podstawowej. Pod eskortą Oddziału Antyterrorystów Policji Ratownicy musieli przeprowadzić segregację medyczną i wdrożyć postępowanie w przypadku zdarzeń masowych. Ostatnia konkurencja to wymagający tor przeszkód przeplatany koniecznością wykonania procedur medycznych takich jak intubacja czy założenie kaniuli dożylnej.
            W zawodach brało udział 19 zespołów. Ostatecznie Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego w Błoniu zajęła 8 miejsce.

Link do zdjęć z zawodów: http://mistrzostwa-ratownictwa.pl/


09 czerwca 2018 roku - Powiatowy Dzień Strażaka

     Jak co roku w Powiecie Warszawskim Zachodnim został zorganizowany Powiatowy Dzień Strażaka.
W tym roku Nasze Pogotowie również uczestniczyło w tych uroczystościach.
    Podczas obchodów Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego zaprezentowała pokaz i prezentacje sprzętu medycznego, która wzbudziła ogromne zainteresowanie i emocje u zwiedzających. Każdy uczestnik został również poinformowany jak prawidłowo wzywać pomoc medyczną.

Galeria zdjęć >>>

„Dar serca – Jedzenie ma znaczenie” Wielki Piknik Krwiodawstwa po raz trzeci
w Ożarowie Mazowieckim

Tegoroczny Wielki Piknik Krwiodawstwa „Dar serca – Jedzenie ma znaczenie”
odbędzie się 2 czerwca 2018r. przy ul. Poznańskiej 129/133 w Ożarowie Mazowieckim,

tuż obok siedziby Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
Celem akcji jest promowanie zdrowego stylu życia dzieci i dorosłych. Ponadto podczas pikniku odbędzie się promocja regionalnych produktów oraz aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Odbędą się warsztaty zdrowej kuchni przeprowadzone przez kucharzy z Akademii Kulinarnej Transgourmet i Selgros. Oprócz tego  tradycyjnie będzie loteria fantowa dla krwiodawców, posiłek regeneracyjny i stoiska lokalnych przedsiębiorców, pokazy sprzętu wojskowego i strażackiego oraz pokazy ratownictwa medycznego.
Kto może oddać krew?
Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia, ważąca powyżej
50 kg. Przed oddaniem krwi należy być wyspanym i wypoczętym. Warto też zjeść lekkostrawny, niskokaloryczny posiłek. W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy wypić ok. 1,5 płynów, nie wolno natomiast spożywać w tym czasie alkoholu. Do punktu krwiodawstwa nie powinny zgłaszać się osoby z objawami przeziębienia lub przyjmujące leki. Trzeba pamiętać także o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości. Osobom, które oddadzą krew będzie przysługiwać w tym dniu zwolnienie z pracy.


XVI Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym „Bartoszyce 2018”

         W dniach 9-11.V.2018r. na terenie powiatu bartoszyckiego, odbyły się XVI Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym „Bartoszyce 2018”.
Na uczestników czekało 8 zadań m.in.: udzielenie pomocy medycznej zatrzymanym przez straż graniczną uchodźcom na granicy polsko – rosyjskiej, zabezpieczenie dziecka, które spadło z konia, wypadek i zachorowanie na poligonie wojskowym.
Oprócz udziału w zadaniach symulowanych wzięliśmy udział w panelu wykładowym przedstawiając prezentację NIEbezpieczny czynnik ludzki: Opis przypadku pacjenta urazowego – prosto z polskiej, sielankowej wsi.
       Powiatową Stację Ratownictwa Medycznego reprezentował zespół w składzie Bartosz Wszelaki, Paweł Szeląg i Daniel Olszak zajmując w generalnej klasyfikacji 14 miejsce na 21 uczestniczących zespołów.
Gratulacje !Spotkanie Wielkanocne 2018

      Wielkanoc to  najważniejsze   święto  chrześcijańskie upamiętniające   Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z tej okazji, dnia 22.03.2018r., odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne pracowników Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu.
      Na uroczystość zaproszono władze Samorządu Powiatu oraz członków Zarządu Powiatu, Burmistrzów
i Wójtów Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Spotkanie wielkanocne rozpoczął Dyrektor Pan Piotr Kosyl witając wszystkich gości w imieniu organizatorów. Komendant Pan Zbigniew Rafalski życzył wszystkim zgromadzonym zdrowia, radości, smacznego jajka oraz mokrego śmigusa dyngusa. Ksiądz proboszcz Tadeusz Jaworski odmówił modlitwę  i poświęcił pokarmy.   Uczestnicy   spotkania  podzielili   się symbolicznym   jajkiem   i w miłej atmosferze skosztowali potraw wielkanocnych.

Galeria zdjęć >>>


Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego z wizytą w przedszkolu

     Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego w zaprzyjaźnionym przedszkolu nr. 176 , przeprowadziła dnia 15.03.2018 roku pokazy dla przedszkolaków z grupy Biedronek oraz Żabek. Wizyta nasza składała się z zabaw edukacyjnych, badania EKG przeprowadzonego za pomocą defibrylatora oraz prezentacji ambulansu medycznego. Każdy z uczestników został wyposażony w zestaw gadżetów medycznych, a Ratownik w ramach wyrazów wdzięczności otrzymał okolicznościową laurkę oraz kwiaty.

Galeria zdjęć >>>


23 – 26 Stycznia 2018 r.
Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

     Już po raz trzynasty Bielskie Pogotowie Ratunkowe zorganizowało Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. Na uczestników czekało 8 zadań, z czego 2 były przeprowadzone nocą. Ratownicy Medyczni musieli zabezpieczyć czteroletnie dziecko w stanie hipotermii, udzielić pomocy ciężko rannemu mechanikowi. Ponadto każdy z członków ZRM musiał wcielić się w rolę dyspozytora medycznego i poprawnie przeprowadzić wywiad z pacjentem oraz wdrożyć odpowiednie procedury.  
   Powiatową Stację Ratownictwa Medycznego reprezentował zespół w składzie Bartosz Wszelaki, Jakub Fąderski i Daniel Olszak zajmując w generalnej klasyfikacji 24 miejsce na 48 załóg z Polski i Europy. Gratulacje !Powiatowe Ferie Zima w lesie 2018

       Już po raz trzeci Powiatowa Stacja Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego była Patronatem Akcji Powiatowe Ferie Zima w lesie. Organizatorem, jak co roku, był Powiat Warszawski Zachodni oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Lesznie. W tegorocznej akcji, która została przeprowadzona w dniach 15 – 19 stycznia 2018 roku uczestniczyło około 1 tysiąca dzieci z terenu PWZ.
       Jednym z głównych celi imprezy były zajęcia z ratownikiem medycznym, który udzielił informacji jak zachować się, gdy ktoś potrzebuje pomocy przedmedycznej. Dzieci oraz młodzież ze Szkół Podstawowych
i Ponadgimnazjalnych z terenu PWZ miały również okazję uczestniczyć w  pokazach pierwszej pomocy medycznej.

Galeria zdjęć >>> 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego