16.06.2026 r. Zespoły Ratownictwa Medycznego Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego Powiatu Warszawskiego Zachodniego uczestniczyły w wielosłużbowych ćwiczeniach na terenie Warszawskiej Kolei Dojazdowej w Grodzisku Mazowieckim. Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie współdziałania służb podczas zdarzenia o charakterze masowym oraz doskonalenie procedur reagowania kryzysowego.
Scenariusz zakładał detonację ładunku wybuchowego, wykolejenie pociągu oraz dużą liczbę osób poszkodowanych. Ratownicy medyczni wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pracownikami WKD prowadzili działania ratownicze, segregację medyczną poszkodowanych oraz organizację punktów medycznych.
Dziękujemy ratownikom za udział w ćwiczeniach oraz wszystkim służbom i instytucjom za zaangażowanie oraz profesjonalną współpracę podczas ćwiczeń.






