W dniach zawodów w Sulisławiu (17-19.06.2026 r.) naszą SP ZOZ Powiatową Stację Ratownictwa Medycznego PWZ reprezentował Zespół Ratownictwa Medycznego w składzie:
- Maciej Gołębiewski
- Antoni Krakowiak
Zawody zostały zorganizowane przez Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego i zgromadziły zespoły ratownictwa medycznego z całej Polski, które zmierzyły się z wymagającymi i realistycznymi scenariuszami ratunkowymi.
Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami praktycznymi oraz doskonałą współpracą podczas takich zadań jak:
- zatrzymanie krążenia w karetce,
- wstrząs neurogenny u pacjenta po upadku z pierwszego piętra,
- amputacja urazowa kończyny dolnej,
- poród w warunkach przedszpitalnych,
- toksyczny obrzęk płuc,
- zatrzymanie krążenia w mechanizmie zatorowości płucnej.
Nasi ratownicy zaprezentowali wysoki poziom przygotowania i zaangażowania, zajmując 10. miejsce w klasyfikacji końcowej na 33 zespoły!
Ten wynik ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ oznacza, że jest to już druga drużyna naszej stacji, która zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym!
Serdecznie gratulujemy Maciejowi i Antoniemu świetnego występu oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej stacji. Jesteśmy dumni z Waszego osiągnięcia i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy podczas Mistrzostw Polski!






